SAPHO E-SHOP

Nový ceník POLYSAN, platný od 1.1.2018

POLYSAN ceník 2018, jazyková mutace CZK/EUR (balení/10 ks)

Desky OLIVER

Desky OLIVER jsou na zakázku vyráběné desky z technického mramoru Mramotec o tloušťce 20 mm . Na stěnu je lze zavěsit pomocí konzolí, které zároveň ...

Senzorová stojánková baterie

Senzorové vodovodní baterie nabízí vysoký komfort pro uživatele. Jednoduché ovládání nebo spíše neovládání zvyšuje osobní hygienu. Napadlo Vás někdy ...

Podomítkový senzorový splachovač pisoáru

Podomítkový senzorový splachovač pisoáru nabízíme ve variantě s externím trafem - 230/24V, nebo na baterie. Senzorový splachovač reaguje na ...

Elektrický sušák ručníků KARBO

Elektrický sušák ručníků do moderního interiéru V černé barvě jsou nejen trubky a uchycení, ale i napájecí kabel a elektrická zástrčka. Díky hloubce ...

Čím se inspirují výrobci obkladů a dlažeb?

Datum: 15.8.2014
Čím se inspirují výrobci obkladů a dlažeb?
Současným trendem je inspirace přírodou, romantika a návrat do starých časů. Zákazníci jsou již přesyceni minimalistickými až asketickými interiéry s monotónními barvami. Začínají se objevovat emoce. Do obkladů a dlažeb jsou proto zaváděny sofistikovaně skryté technologie, jejichž design je přívětivý, často inspirovaný přírodou.

Dnešní technologie umožňují stále zvětšovat formáty obkladů i dlažeb (často až na rozměry120x40cm) a produkty takto vyrobené, při pokládce s minimální spárou, působí naprosto přesvědčivě jako přírodní originál. Toto umožňuje uživatelům dříve nevídané kombinace. Někdy postačí malý drobný detail v jinak moderní koupelně či použití pastelové barvy a prostor dostane úplně jiný výraz. 

Obklady SAPHO Masia JournalSapho obklady Curvytile BlumeSapho obklady Masia Jewel Jade

Proto dnes neexistuje žádný oficiální směr, kterým se obklady a dlažby vyvíjejí, ale mnoho směrů a „v ruku v ruce“ s tím rostou požadavky na možnosti až neomezených kombinací.

Jak se tedy dnes obkládá?

Stěny se často dekorují mixem více formátů v jednotném designu.
Tyto rozdílné formáty pak nahrazují klasické dekorace typu listel a bombat, které z koupelen pomalu mizí. Protože základní formáty se stále zvětšují, tak je vhodné je kombinovat i s mozaikou, či úzkými obklady, které jsou nařezány na pruhy. Tyto pruhy pak často zdobí i části jinak fádní stěny. 

 Sapho obklady Adex Pavimentos greySapho obklady Adex Pavimentos greenSapho obklady New Classic Festone

 

Další možností je obložení stěny mixem různých dekorů v totožném formátu a často i o stejné barevnosti. Mimořádně poutavé jsou obklady a dekorace, kdy se střídá konvexní a konkávní tvar obkladu. Vystouplé a zapadající plochy obkladu si pak hrají se světlem, tak aby vytvořily pomyslnou „vlnu“ z různě dopadajících světelných paprsků.

Obklady SAPHO Masia Jewel IvoryObklady SAPHO Metro Paradis OliveObklady SAPHO Delpi

 

Oblibě se těší i celoplošné dekorace " à la" tapeta. Dekorace s květinovými či geometrickými tvary pak například zdobí jednu stěnu, zatímco ostatní plochy jsou v základní barvě a formátu dané série.

Obklady SAPHO Romance

 

Zajímavé bývá i experimentování s různými typy povrchů, kdy jedna stěna se ponechá hladká a druhá se obloží plastickým povrchem, který je obsažen přímo v obkladovém střepu. Nebo dekorací, která připomíná mokrou stěrku či polystyren. 

Sapho obklady Unik

 

Pod heslem prosazování romantiky si nepředstavujte vybavení koupelny ve stylu „růžová knihovna“. Současná podoba tohoto stylu je příjemným vyvážením jinak stereotypního interiéru. Romantickou atmosféru může například navozovat prostor, kdy je jedna stěna obložena dekorovanými obklady, zatímco další mají jednobarevný základ.

Obklady SAPHO Metro Color

 

Díky digitální technologii tisku i dokonalému reliéfnímu zpracování je v současnosti k nerozeznání pravé dřevo, od dřeva, které je vyrobené z keramiky. Majitel koupelny obložené tímto „keramickým dřevem“ se již nemusí starat o složitou údržbu ve vlhkém prostředí, navíc se jedná o skvělý materiál pro podlahové vytápění, což klasické dřevo příliš neumožňuje. Útulnost, která dýchá z koupelen díky těmto obkladům, je velice pozitivní. "Keramické dřevo" se nabízí v mnoha barevných modifikacích a velikostech. Často se jeden design objevuje v několika formátech, které spolu korespondují.

Obklady a dlažby SAPHO Harmony Nature Cream Dlažby SAPHO Rovere Natural

 

Samostatnou kapitolou jsou obklady typu patchwork a retro. Svým specifickým vzezřením je zákazníci buď milují, nebo nenávidí. Každopádně jsou a vždy budou perfektním doplňkem stylových interiérů a starých domů.

Obklady SAPHO Metro Patchwork Obklady SAPHO série UrbanObklady a dlažby SAPHO Caprice Chatelet

 

Jak jsme již zmínili na počátku, nejaktuálnějším trendem současnosti je kombinování všech výše zmiňovaných možností. Na přiložených fotografiích jsou vyobrazeny kombinace keramického dřeva s velkoformátovým obkladem a cementovým dlaždicemi ve stylu patchwork.

Dlažba SAPHO New Rustic HeritageDlažby SAPHO Rustic Cotto + PatchworkObklady SAPHO Origen Lis 

 

Přejeme Vám příjemné kombinování a rádi Vás uvítáme u našich prodejců.

(TH)

 


hide

Zajímavé informacevíte, že...

DISPONUJEME SKLADEM O VELIKOSTI 9600 m2?


Kontakt

UBC s.r.o.
Mělnická 87
250 65 Líbeznice
Tel.: +420 283 090 760
@ :

Produktová novinka

8.12.2017

Desky OLIVER

Desky OLIVER jsou na zakázku vyráběné desky z technického mramoru Mramotec o tloušťce 20 mm . Na stěnu je lze zavěsit ...

více

Hledání

Zadejte název produktu nebo jiná vhodná klíčová slova