Vyšel nový generální katalog SAPHO 2017/2018 - ke stažení či prohlížení zde.

SAPHO E-SHOP

BLACK ANGELS

Od roku 2014 se podílíme na podpoře florbalového klubu BLACK ANGELS, který působí na severním okraji Prahy...

Závody rádiem řízených větroňů 2016

Ve dnech 3. a 4. září se na soukromém letišti Loučeň u Mladé Boleslavi konal další ročník závodů rádiem řízených větroňů kategorie F3B, 4.MB Cup ...

Sklopné sedátko do sprchy SOUND

Představujeme Vám novinku v segmentu sklopných sedátek do sprchy s názvem SOUND.

EDITA SLIM WC sedátko

Sedátko je vybaveno SOFT CLOSE panty (pomalé sklápění) a systémem EASY TAKE (odnímatelné WC sedátko) pro snadnou manipulaci.

Dávkovač pro WC blok do nádrží Geberit

Dávkovač se zabuduje pod tlačítko splachování a pohodlným způsobem se do něj vhazují tablety pro dezinfekci nebo odstraňování vodního kamene.

OBKLADY A DLAŽBY- JAKÝ DESIGN A STYL ZVOLIT?

Datum: 29.4.2014
OBKLADY A DLAŽBY- JAKÝ DESIGN A STYL ZVOLIT?
Při plánování nové koupelny nebo rekonstrukci té stávající hrají důležitou roli obklady. Jejich výběrem totiž výrazně ovlivňujete nejen celkový vzhled, ale vytváříte základní charakter koupelny. Současná nabídka obkladů a dlažeb je tak široká, že si tu svou koupelnu vybere opravdu každý. Jaké obklady tedy zvolit? Zkuste se na chvíli zamyslet jaký design je vám blízký, jaký je váš životní styl a v neposlední řadě vezměte v úvahu, jak velký prostor máte v koupelně k dispozici. Dáváte přednost klasickému obkladu nebo ve stylu retro, chcete mít moderní koupelnu nebo ji ladit v přírodních barvách?

Design inspirovaný přírodou

Současná technologie keramické výroby poskytuje možnost vyrobit design, který dokonale imituje přírodní materiály, ať už se jedná o kámen, mramor, či dřevo. Obzvlášť populární jsou "dřevěné" obklady, které se mohou použít na stěně i na podlaze. Dřevo symbolizuje hřejivé prostředí domova, pocit útulnosti a pohodlí. Keramické obklady s designem dřeva mají dokonalou kresbu a jsou tak k nerozeznání od skutečného dřevěného materiálu. Jeden design se často prolíná v různých formátech, které spolu korespondují. Vzájemná kombinace různých formátů pak nahrazuje klasickou dekoraci, která z koupelen pomalu mizí. Výhodou keramického obkladu je také snazší údržba. Je to i vhodný materiál pro podlahové topení, což klasické dřevo neumožňuje. Za zmínku rovněž stojí i luxusní kombinace keramického obkladu v designu přírodního kamene s kamennou mozaikou.

             

Retro se vrací

Honosný vzhled a netradiční pojetí téměř v zámeckém stylu evokuje návrat do let minulých. Typické je kazetové obložení stěn v kombinaci s variací tapetových vzorů a zdobných dekorů. Pro tento styl by mělo platit, že méně znamená více. Kouzlo je právě v tom, že necháme obklad vyniknout a nebudeme je přebíjet doplňky. Kromě obkladů zdůrazňují tento styl zrcadla s mohutnými rámy.

      

Romantická harmonie

Charakteristické jsou květinové dekorace na obkladech vhodně doplněné jemnými proužky. Barvy na obkladech jsou v pastelových odstínech krémové, lila, modré, hnědé. Romantickou atmosféru často navodí kombinace, kdy je jedna stěna obložena dekorovanými obklady, zatímco další stěny mají jednobarevný základ. Použitím takového typu obkladu vznikne moderní koupelna s minimální dávkou romantiky.

          

Rustikální styl

Čerpá inspiraci z venkovských a selských prvků. Koupelna, zařízená v rustikálním stylu, nachází inspiraci v přírodě, což se odráží i v použitých materiálech. Formát obkladu 15x15 cm s nepravidelným tvarem hran je jako stvořený pro koupelnu v tomto stylu, ať už si ji zařizujete ve venkovském stavení nebo stylově zařízeném městském bytě. Nerovnosti hran i glazury dodávají prostoru punc pravosti a originality, který nedosáhnete přesnými rozměry a obkladem s hladkým povrchem. Zdařilým příkladem je série Iberica.

           

Bílá stále moderní

Nemůžete si vybrat z velké záplavy obkladů a barev, pak je bílý obklad tím nejvhodnějším řešením. Bílý obklad je zajímavý nejen svou formátovou řadou, ale především různou povrchovou úpravou - v provedení mat, lesk nebo lappato, případně s dekorem ve formě plastického reliéfu. Koupelnu v bílém provedení můžete doplnit i výraznějšími dekorativními prvky např. skleněnou mozaikou. Luxusně působí i v klasické černobílé kombinaci Black & White.

           

Nepodléhejte diktátu módních trendů. Každý člověk má jiné požadavky, jiný vkus. Důležité je, abyste se ve své koupelně cítili dobře.

Nechte se inspirovat naší nabídkou obkladů a dlažeb

E-SHOP


hide

Zajímavé informacevíte, že...

V katalogu SAPHO si můžete vystřižením zařizovacích předmětů navrhnout jejich rozmístění v plánované koupelně?


Kontakt

UBC s.r.o.
Mělnická 87
250 65 Líbeznice
Tel.: +420 283 090 760
@ :

Produktová novinka

25.8.2016

Sklopné sedátko do sprchy SOUND

Představujeme Vám novinku v segmentu sklopných sedátek do sprchy s názvem SOUND.

více

Hledání

Zadejte název produktu nebo jiná vhodná klíčová slova