SAPHO E-SHOP

AERO ODOLENA VODA

Partnerství s volejbalovým klubem AERO Odolena Voda

Společné století Česko-Slovensko

Velké výročí je třeba oslavit velkým způsobem. Naše společnost SAPHO podpořila kulturní akci pod názvem „Společné století Česko-Slovensko“

Poděkování spolku Otevřená Srdce

Firma Sapho se stala jedním z nejdůležitějších partnerů při realizaci projektu: Obnova funkce sociálních prostor společenského sálu U Antošů v ...

Tříprvková umyvadlová baterie ANTEA

Oblíbené umyvadlové baterie ANTEA jsme rozšířili o tříprvkovou variantu v pěti barevných provedeních - chrom, chrom-zlato, bronz a růžové zlato.

Trojdílná vanová zástěna VANDA

Vanové zástěny spojují výhody sprchového koutu a vany. Trojdílná vanová zástěna VANDA umožňuje plné oboustranné složení ke stěně, takže ...

SPRCHOVÉ KOUTY-MOŽNOSTI SPRCHOVÁNÍ

Datum: 18.12.2013
SPRCHOVÉ KOUTY-MOŽNOSTI SPRCHOVÁNÍ
Pokud se chystáte rekonstruovat koupelnu nebo jen vyměnit prostor pro sprchování, je na místě se zamyslet nad koupí vhodného sprchového koutu. Podle jakých kritérií však takový sprchový kout vybrat, aby odpovídal představám jak designovým, tak praktickým?

Nejdůležitější je velikost prostoru pro sprchování.

Obecně logicky platí, že čím větší prostor, tím větší máme při očistě pohodlí. Do sprchového koutu bychom vždy měli mít zajištěný pohodlný vstup i výstup, ať už si vybereme variantu vstupu z rohu nebo ze strany. Řešíme-li vzhled, nejmodernější jsou kouty bezrámové, složené pouze ze skel a pantů nebo ustavovacích profilů, kterými jsou skla připevněna ke zdi. Skla zasazená do rámů jsou však naopak odolnější a hrozí zde menší riziko rozbití. Skleněná výplň je vždy vyrobena z bezpečnostního skla, aby při případném rozbití nedošlo k poranění osob. Doporučená síla skla pro užití ve sprchových koutech je 8 mm na fixní části, na dveřích pak 6 mm. V naší nabídce naleznete série s tloušťkami skel 3, 4, 5, 6 a 8 mm. Levnější možností je výplň plastová, tu najdeme většinou u koutů s plastovými profily.

Sklo bývá již standardně opatřeno povrchovou úpravou, která zabraňuje usazování kapek vody a vzniku vodního kamene. Taková povrchová úprava pomáhá k mnohem snadnější údržbě a zanechává sklo lesklé. Pokud sklo takovou povrchovou úpravu nemá, lze si dokoupit speciální přípravky, které jej udrží v požadovaném lesklém a odolném stavu.

Co se týká rozměrů sprchových koutů, pohybují se od nejmenších 70x70 cm až po 100x100 cm či 160x100 cm. Výška pak začíná na 175 cm, optimální je však 190-200 cm. Pokud si pořizujeme dveře do niky, máme tu výhodu, že si velikost prostoru dokážeme určit v podstatě sami.

Další volba se týká tvaru - nabízí se varianta čtvercová, obdélníková, kruhová či čtvrtkruhová nebo zmiňované dveře do niky. Při výběru způsobu otevírání dveří závisí na prostorových dispozicích koupelny. Tam, kde prostor kolem zástěny neumožňuje pohodlné a bezpečné otevření otočných dveří, lze použít posuvný systém. Populárním se stal i systém výklopný či zalamovací (skládací), které je možné skládat jak na levou, tak na pravou stranu, a i v tomto případě je ušetřen prostor uvnitř sprchového koutu.

Posuvné dveře jsou ideální pro ty, kteří nemají v koupelně místa nazbyt, nezabírají v podstatě žádný prostor. Důležitý je samozřejmě výběr pojezdů, měly by být co nejkvalitnější, aby se dveře posouvaly hladce a bez výkyvů a nezačaly se po čase zadrhávat. Kolečka pojezdů by měla mítminimálně 2 cm v průměru a měla by být ideálně osazena bezúdržbovými ložisky.

Kouty s posuvnými dveřmi se pohybují v nižších cenových hladinách než kouty s dveřmi otočnými. Narozdíl od posuvných dveří se ty otočné však mnohem lépe čistí. Otočné dveře mohou být doplněny o zdvihový mechanismus, který zajišťuje aretaci při nadzvednutí dveří nad prahovou lištu a jejich otevření. Pokud zvolíme otočné dveře, musíme počítat se stékáním vody ze dveří ven mimo sprchovací prostor, což u posuvných dveří nehrozí.

Revolučním řešením pro ty, jejichž koupelna disponuje dostatkem prostoru, jsou kouty Modular Shower od výrobce Polysan. Tento typ koutů neobsahuje pohyblivé dveře, rohové vzpěry či panty. Kouty lze vyrobit dle individuálních požadavků klienta.

Aby byl sprchový kout kompletní a voda měla kam odtékat, je nutné jej doplnit buď o sprchovou vaničku se zabudovaným sifonem nebo jiný odtokový systém. Vaničky máme na výběr akrylátové, smaltované, keramické či mramorové, které jsou nejdražší variantou z nabízených materiálů. V případě, že je kout instalován přímo na podlahu, je nejpopulárnějším řešením odtokový kanálek s mřížkou, zabudovaný přímo do dlažby ve sprchovém koutu, případně rohový odtok nebo klasická vpusť. Odtokový kanálek je velmi estetickým řešením bezbariérového vstupu do sprchového koutu, voda tak stéká do nerezového roštu nebo odtokové spáry v podlaze, případně je kanálek celý zakryt stejnou dlažbou, která tvoří podlahu sprchovacího prostoru. Ve spojení s kouty Modular shower vypadá tato varianta velmi efektně.

Neopomíjíme ani vybavení sprchového koutu, jako je vodovodní baterie se sprchou, případně pak hlavová sprcha, sedátko pro pohodlnou očistu a doplňkové poličky či mýdlenky. Ti náročnější pak mohou zvážit možnost masážního panelu a trysek či osvětlení nebo generátoru páry.

Výběr kvalitního prostoru pro sprchování není zrovna nejlevnější záležitostí, ale když si uvědomíme, kolikrát za život řešíme pořízení nové koupelny nebo její rekonstrukci, rozhodně se vyplatí investovat do kvalitních materiálů a třeba i mírně nadčasového provedení. 

Všechny série v nabídce naleznete zde


hide

Zajímavé informacevíte, že...

DISPONUJEME SKLADEM O VELIKOSTI 9600 m2?


Kontakt

UBC s.r.o.
Mělnická 87
250 65 Líbeznice
Tel.: +420 283 090 760
@ :

Produktová novinka

8.8.2018

Tříprvková umyvadlová baterie ANTEA

Oblíbené umyvadlové baterie ANTEA jsme rozšířili o tříprvkovou variantu v pěti barevných provedeních - chrom, ...

více

Hledání

Zadejte název produktu nebo jiná vhodná klíčová slova